ΙΩΑΝΝΙΝΑ:Πρώτα το ρυθμιστικό
Πέμπτη, 21 Ιανουάριος 2010 18:19
Πρώτα να θεσμοθετηθεί το Ρυθμιστικό και μετά να εκδοθεί το Προεδρικό διάταγμα για την λίμνη Παμβώτιδα ζητά με επιστολή του προς το Νομαρχιακό Συμβούλιο ο βουλευτής Ιωαννίνων της Ν.Δ. Στ. Καλογιάννης με το αιτιολογικό πως η προστασία και η ανάδειξη της Παμβώτιδας αποτελεί έναν από τους διακεκριμένους στόχους του Ρυθμιστικού Σχεδίου το οποίο με σκληρή δουλειά είχε προωθήσει το ΥΠΕΧΩΔΕ.