ΟΙΝΟΦΥΤΑ:Ημερίδα του ΤΕΕ
Σάββατο, 06 Φεβρουάριος 2010 01:15
Οι προϋποθέσεις για μια βιώσιμη ανάπτυξη στην ευρύτερη περιοχή Οινοφύτων – Σχηματαρίου, στην οποία κυριαρχεί το πρόβλημα του Ασωπού, είναι το θέμα της Ημερίδας την οποία οργανώνει το Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδας από κοινού με το Περιφερειακό Τμήμα Ανατολικής Στερεάς, αύριο Σάββατο, 6 Φεβρουαρίου, στο συνεδριακό Κέντρο Δήμου Θηβαίων (ώρα έναρξης 9:30 π.μ.).
Κατά την Ημερίδα θα τεθούν προς συζήτηση οι δυο εκθέσεις αντίστοιχων ομάδων εργασίας που είχε συγκροτήσει το ΤΕΕ, τόσο για το πρόβλημα του Ασωπού ποταμού και τις προτάσεις αντιμετώπισής τους, όσο και για τις ανάγκες χωροταξικής οργάνωσης της περιοχής και τα προβλήματα για την εύρυθμη και απρόσκοπτη λειτουργία των υπηρεσιών στην περιοχή.