Δεν πληρώνω,δεν πληρώνω,,,,
Τετάρτη, 10 Φεβρουάριος 2010 16:30
Συνεχίζουν τις κινητοποιήσεις τους, οι εργαζόμενοι στο εργοτάξιο της Μηχανικής στο φράγμα Πείρου – Παραπείρου, οι οποίοι παραμένουν απλήρωτοι για τέσσερις μήνες. Από την άλλη πλευρά, το ΤΕΕ Δυτικής Ελλάδας, τονίζει ότι βρίσκονται σε κίνδυνο τα Δημόσια έργα που εκτελούνται στην περιοχή, αφού η Πολιτεία οφείλει για αυτά στους εργολήπτες 1 δισ. ευρώ. «Εμείς χρηματοδοτούμε ουσιαστικά εδώ και καιρό τα Δημόσια έργα» τονίζει ο Σύλλογος Εργοληπτών Αχαϊας, ενώ ο Σύνδεσμος Τεχνικών Εταιριών τονίζει ότι «λόγω των καθυστερήσεων απειλείται στην πραγματικότητα η ύπαρξη ενός μεγάλου μέρους του κατασκευαστικού κλάδου».