ΧΑΛΚΙΔΙΚΙ:Προχωρά ο δρόμος της Νέας Φώκαιας
Παρασκευή, 29 Ιανουάριος 2010 00:49
Έκτακτη σύσκεψηπραγματοποιήθηκε σήμερα υπό την προεδρία του νομάρχη Αστέριου Ζωγράφου με θέμα την ολοκλήρωση κατασκευής του επαρχιακού δικτύου Νέας Φώκαιας – Αφύτου. Στη σύσκεψη συμμετείχαν οι δήμαρχοι Κασσάνδρας και Παλλήνης, οι πρόεδροι του Επιμελητηρίου, της Ένωσης Ξενοδοχείων Χαλκιδικής κι εκπρόσωποι όλων των φορέων της χερσονήσου Κασσάνδρας.
Στη σύσκεψη αποφασίστηκε ομόφωνα η συνέχιση των εργασιών κατασκευής του δρόμου Νέας Φώκαιας – Αφύτου από τη νομαρχία διότι οποιαδήποτε άλλη λύση πιθανόν να επιφέρει καθυστερήσεις στην εξέλιξη του έργου με καταστροφικά αποτελέσματα στον οικονομικό ιστό της χερσονήσου Κασσάνδρας.